Egzotyczne i dalekie Karaiby: na jaką wyspę karaibską jechać?

Egzotyczne i dalekie Karaiby: na jaką wyspę karaibską jechać?Karaiby to w sumie ponad kilkaset mniejszych i większych wysp. Niektóre z nich są niezamieszkane lub liczą zaledwie kilka rodzin. Inne znów charakteryzują się dużą gęstością zaludnienia i przyciągają wielu podróżników. Ze względu na swoje okołorównikowe położenie podróż na Karaiby najlepiej jest zaplanować między listopadem a marcem. W tym okresie wyspy karaibskie mogą poszczycić się termometrem wskazującym ponad 30 stopni oraz najmniejszą ilością opadów deszczu w ciągu roku. Wyjazd w te rejony od kwietnia do października nie jest zalecany, bowiem jest to pora huraganowa.

Na Karaiby warto jest jechać nie tylko ze względu na słoneczną pogodę. Wyspy karaibskie posiadają najpiękniejsze plaże na świecie z turkusową wodą. Nurkując w Morzu Karaibskim można spotkać wiele gatunków rzadkich ryb i roślin. Wycieczki łodzią w cudownym otoczeniu przyrody również pozostaną podróżnikom na długo w pamięci. Wyspy charakteryzują się także cudowną przyrodą. Wycieczkowicze mogą wędrować po górach, wspinać się na wulkany, spacerować po lasach deszczowych. Na wyspach karaibskich można doświadczyć wielu aktywności. Pytanie tylko na którą z kilkuset wysyp na Karaibach tak naprawdę warto jechać. Oto kilka propozycji.

Sint Maarten/Saint Martin

Jedną z najczęściej odwiedzanych wysp karaibskich jest holendersko-francuska wyspa St. Maarten. Wyspa podzielona jest na dwie części. Północna część zwana Saint Martin ze stolicą w Margot należy do Francji. Południowa część, Sint Maarten, ze stolicą w Phillipsburg należy do Holandii. Obie części mają osobne instytucje urzędowe i prawa, ale przy przekraczaniu granicy holendersko-francuskiej na wyspie nie trzeba przechodzić przez kontrolę graniczną i okazywać paszportu. Cała wyspa to raj dla nurków, bowiem właśnie tam znajdują się jedne z lepszych miejsc do nurkowania. Nie da się jednak ukryć, że turyści przyjeżdżają na wyspę z jednego powodu. Podróżnicy chcą zobaczyć lotnisko, które znajduje się zaraz przy plaży. Pas lądujący lotniska na St. Maarten od komercyjnej plaży Maho dzieli jedynie kilkanaście metrów. Ogromne dreamlinery lądują zatem dosłownie nad głowami wypoczywających na plaży turystów. Uchwycenie na zdjęciu samolotu oraz wybrzeża to doskonała pamiątka z wakacji.

St. Lucia

Pasjonaci gór, spacerów i bardziej aktywnego wypoczynku powinni skierować swój wzrok ku wyspie St. Lucia. Jest to wyspa wulkaniczna, co oznacza, że plaże są w większości czarne. Nurkowanie jest możliwe w odległości kilku kilometrów od brzegu, gdzie można znaleźć czystą wodę. St. Lucia to jednak przede wszystkim przyroda. Symbolem wyspy są dwa wzniesienia – The Pitons. To owe wzniesienia górują nad St. Lucia i widoczne są niemal z każdego miejsca. The Pitons można podziwiać, ale można też zdobyć ich szczyty. Zalecane jest wyruszenie z samego świtu, kiedy temperatury są jeszcze niskie. Poza wspinaczką na St. Lucia można odwiedzić piękny ogród botaniczny ze zjawiskowym szmaragdowym wodospadem. Ciekawa jest również wyprawa w sam środek krateru wulkanicznego oraz lecznicza kąpiel błotna.

Barbados

Najbardziej wysuniętą na wschód wyspą na Karaibach jest Barbados. Jest to zupełnie płaska wyspa, dzięki czemu już od dekad nie wystąpiły tam żadne huragany. Jest to także jedna z najbogatszych wysp, na której znajdują się ogromne hotele i ekskluzywne wyspy. Można powiedzieć, że Barbados to wyspa uwielbiana przez znanych i bogatych, którzy kupują tam swoje wakacyjne wille. Tam też urodziła się i wychowała Rihanna, której dom rodzinny można podziwiać. Stolica Barbadosu – Bridgetown – to serce wyspy. Tam znajdują się sklepy, kluby i restauracje. W poszukiwaniu spokoju i ciszy warto jest wybrać się na jedną z wielu plaż. Podróżnicy mogą odpocząć na jednej z dużych i komercyjnych plaż lub wybrać się w bardziej zaciszne i schowane miejsca. Pasjonaci życia podwodnego i nurkowania również się nie zawiodą, bowiem Barbados oferuje niesamowitą możliwość pływania z żółwiami wodnymi.

Kuba

W telegraficznym skrócie Kuba to rajska wyspa z cudownymi plażami, lazurową wodą i gościnnymi mieszkańcami. Podróż na Kubę to jak wyprawa w czasie do lat 50-tych. Współczesne zdjęcia wyspy nie różnią się bowiem wcale od tych zrobionych kilka dekad temu. System polityczny zatrzymał rozwój Kuby na każdym polu. Na ulicach stolicy – Hawany – wciąż spotkać można stare amerykańskie samochody a półki sklepowe potrafią świecić pustkami. Mimo to, Kubańczycy to przesympatyczni i pełni życia ludzie, którzy witają turystów z otwartymi ramionami. Często otwierają dla nich drzwi swoich domów. Są niezwykle gościnni i nie traktują podróżników jako łatwego zarobku.

Na Kubie warto jest wybrać się do zatoki świń i parku krokodyli w La Boca. W Varadero natomiast można znaleźć ekskluzywne hotele, kluby i dobre restauracje.

Martynika

Kolejną karaibską wyspą wartą odwiedzenia jest Martynika. Wyspa ta należy do Francji, kontrolowana jest przez rząd francuski i należy do Unii Europejskiej. Językiem urzędowym na Martynice jest francuski, a walutą euro. Na Martynice zdecydowanie czuć ducha Francji. W porcie cumują piękne i drogie jachty. Ulice są zadbane i bogate w liczne tereny zielone. Na Martynice warto jest wybrać się do jednej z destylarni rumu, aby poznać proces powstawania tego trunku. Można też udać się do ogrodu botanicznego lub na jedną z licznych plaż.Nie przegap:

Imigranci jechali 3 dni w ciężarówce, wpadli na Podkarpaciu
Policyjne patrole rowerowe wyruszyły na ulice Rzeszowa
Regio Resovia – pierwszy tego rodzaju i na taką skalę projekt w kraju
Wyłudziły kilka milionów złotych. Areszt dla dwóch kobiet
Rzeszowska Szkoła Podstawowa nr 25 drukuje przyłbice
Są pieniądze dla podkarpackich uczelni
Spotkanie z Arturem Ligęską, przeżył koszmar w arabskim więzieniu
Pięć nagród dla Rzeszowa w konkursie Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego
Aktywne pożegnanie lata na Miłocinie
Tomasz Poręba: Młodzi kandydaci PiS to szansa na realną zmianę w samorządzie
1700 osób broni targowiska
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zainaugurowała 24. rok akademicki
Kolejne wcielenie żołnierzy do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Nauka poprzez pasję – rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki
Rozpoczęła się przebudowa wiaduktu na ul. Batorego
Znamy zwycięzców Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka
Złodzieje w rękach policji
Autolokata 13 - oszczędzaj pieniądze i wygraj mieszkanie w Rzeszowie!
Jedna osoba w szpitalu po wypadku w Lipowicy
Gra miejska „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich” po raz trzeci. Nowością rekonstrukcja histo...
Zadbaj o bezpieczne wakacje i odbierz opaskę dla dziecka
Ponownie pobiegną dla hospicjum
Rzeszów stawia na jednoślady – w półtora miesiąca mieszkańcy przejechali ponad 45 tysięcy kilometrów...
Cztery osoby poszkodowane w wypadku. Interwencja LPR
Botoks - pogromca zmarszczek mimicznych
Tragiczny wypadek na S19. Nie żyje 36-latek
Ciało kobiety wyłowione z rzeki
W Rzeszowie powstanie pierwsza sieć publiczna 5G w Polsce
Przyznano dotacje dla przewozów autobusowych
Wielka wymiana i zbiórka książek