Młody mężczyzna z koronawirusem w szpitalu w Mielcu

Młody mężczyzna z koronawirusem w szpitalu w Mielcu

W środę (18 marca) potwierdzono kolejny przypadek zarażenia koronawirusem na terenie województwa podkarpackiego. Dotyczy on młodego mężczyzny z powiatu stalowowolskiego, który przebywa w szpitalu w Mielcu.

12 przypadek zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim to młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, hospitalizowany w szpitalu w Mielcu.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 3745 osób,  a 2013  poddane jest  kwarantannie.  Aktualnie hospitalizowanych jest 49 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 669 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

Ponadto informuje, że pod nr telefonu 17-867-13-19 można uzyskać podstawowe informacje dla osób, które powracają z zagranicy i są bezwzględnie zobowiązane do kwarantanny domowej. Informacja ta dotyczy jedynie miejsca odbywania kwarantanny.