Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domowego biura – jak wybrać najlepsze

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domowego biura – jak wybrać najlepszeUrządzenia wielofunkcyjne łączą w sobie drukarkę, skaner, ksero, a niekiedy i faks. Świetnie sprawdzają się zarówno w standardowych biurach, jak i tych prowadzonych w domu. Ich eksploatacja nie generuje dużych kosztów, poza tym wielofunkcyjność oszczędza miejsce. Kupując sprzęt drukujący, skanujący i kserujący, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii, które decydują o komforcie użytkowania urządzenia. Czym więc kierować się przy zakupie?

Rozdzielczość skanera

Ten parametr jest szczególnie ważny, gdy w domowym biurze skanuje się grafiki i zdjęcia. Zachowanie szczegółów obrazków wpływa na jakość zeskanowanego pliku, dlatego konieczne okaże się dobranie urządzenia o odpowiednio wysokiej rozdzielczości skanera. Jeżeli w domu skanuje się głównie dokumentu, rozdzielczość może być nieco niższa.

Aspekty związane z drukiem

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe będzie najczęściej wykorzystywane do drukowania, dlatego warto poświęcić uwagę doborowi parametrów związanych z tym zadaniem. Przede wszystkim trzeba przyjrzeć się jakości i szybkości wydruku. Innym ważnym kryterium będą koszty eksploatacji. Należy także sprawdzić, jakie materiały pasują do konkretnego modelu. Przykładowo toner do drukarki laserowej HP nie będzie kompatybilny z urządzeniem marki Brother i na odwrót. Po zapoznaniu się z wymogami względem materiałów eksploatacyjnych trzeba sprawdzić ich ceny i dostępność.

Tani toner HP można kupić na stronie https://www.profibiuro.pl/hp-c-85_70.html. W sklepie dostępne są też materiały innych marek. Aby obniżyć koszty eksploatacyjne, można także zdecydować się na zamienniki tonerów.

Rozmiar

Sprzęty wielofunkcyjne mają zwykle znacznie większe wymiary niż standardowe drukarki. Mimo tego wciąż oszczędzają miejsce, dlatego że zastępują kilka różnych urządzeń. Przed zakupem należy jednak zastanowić się, gdzie w domowym biurze będzie stało urządzenie laserowe i jaką ilością miejsca się dysponuje. Według tych informacji trzeba dobrać sprzęt o odpowiednich wymiarach, by można było go wygodnie obsługiwać.

Komunikacja

Wybierając urządzenie wielofunkcyjne laserowe, należy kierować się nie tylko aspektami związanymi z drukiem, rozdzielczością skanera, dostępnością i cenami materiałów eksploatacyjnych takich jak toner do drukarki HP czy wymiarami. Ważna jest również kwestia łączności. Wygodne w obsłudze okażą się urządzenia wyposażone w moduł WiFi. Pozwala on wykorzystywać sprzęt w sieci bezprzewodowej. Ciekawym udogodnieniem jest również slot karty pamięci. Umożliwia on wydruk zdjęć bezpośrednio z karty bez konieczności użycia komputera. Przydatnym dodatkiem okaże się także moduł Bluetooth. Dzięki niemu można zarządzać funkcjami urządzenia na odległość i automatycznie ustalić opcję druku dwustronnego.

Rozmiar arkuszy

Urządzenia do drukowania, skanowania i kserowania obsługują różne formaty papieru. Większość standardowych sprzętów jest kompatybilna z kartkami A4. Osobne modele obsługują arkusze A3, C4 i inne formaty.

Aby wybrać najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domowego biura, należy kierować się rozdzielczością skanera, wymiarami sprzętu, kwestią komunikacji, obsługiwanym formatem papieru, szybkością druku oraz cenami i dostępnością materiałów eksploatacyjnych takich jak toner HP, Brother czy Canon. Uwzględniając wszystkie te parametry, uda się kupić maszynę spełniającą oczekiwania, pracującą wydajnie i bezproblemowo.Nie przegap:

Tragiczny wypadek. Nie żyje motocyklista
Mając 2,6 promila kierował toyotą. Spowodował kolizję
Konopie hodowali na parapecie. Dwie osoby z zarzutami
Prawie 5 tys. klientów w podkarpackich placówkach ZUS w dwa dni
"MasterChef Junior": wielki finał z udziałem 9-latki z Podkarpacia!
Konsul Generalny Michael Groß z wizytą w województwie podkarpackim
Wojskowi szkolili samorządowców
Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję
Kukiz’15 ruszył do wyborów samorządowych
Folia bąbelkowa - zwykły produkt, wiele zastosowań
W Boże Narodzenie więcej kontroli na drogach
Tragiczny wypadek. Nie żyje rowerzysta
Korwin-Mikke na Podkarpaciu: Europejczycy mają duszę niewolnika [FOTO]
To nożownicy poszukiwani w całym regionie!
Warta wesprze dwa szpitale - w Łańcucie i Rzeszowie
Druga akcja odkomarzania w Rzeszowie
Historia przyjęć urodzinowych - dowiedz się, jak świętowano w starożytności!
List gończy: Tomasz Golenia
Wakacje 2018 na Podkarpaciu: ponad 150 mniej wypadków, niż przed rokiem
5 ciekawych drzew i krzewów, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie
Rafał Buszek zamyka skład Asseco Resovii
Tej nastolatki szuka podkarpacka policja
Wiele instytucji dla jednego celu – pomocy rodzinie
Próbował okraść salon jubilerski. Poszukiwania sprawcy
Wojciech Buczak: Zdobyliśmy środki na odmulenie zalewu. Wisłok będzie centrum miejskiej rekreacji
Koncert charytatywny "Gramy i Wspieramy". Pomoc dla Mateusza
#CzasNaPodkarpackie - rusza akcja promocyjna
Z Rzeszowa pociągiem dojedziemy na Słowację
Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach miasta? Doradzamy
Naturalne sposoby na walkę z bólem pleców w ciąży