PLK przekazały 1 mln zł rzeszowskiemu pogotowiu na walkę z COVID-19

PLK przekazały 1 mln zł rzeszowskiemu pogotowiu na walkę z COVID-190
(0)

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i spółka zależna PNUIK Kraków przekazały dzisiaj 1 milion zł Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie na wsparcie walki z koronawirusem. To kolejne środki z 4 milionów zł, które Grupa Kapitałowa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. kieruje na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, środków zabezpieczenia sanitarnego oraz pilne potrzeby szpitali.

Dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie, spółka z Grupy Kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.  przekazały 1 milion zł na rzecz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Za tę kwotę zakupione będą środki ochrony osobistej, które pomogą zabezpieczyć personel medyczny zaangażowany w zwalczanie COVID-19. Skuteczniejsza i bezpieczniejsza będzie walka z epidemią na terenie Podkarpacia.

– Bezpieczeństwo pracy, zwłaszcza personelu medycznego to troska i odpowiedzialność nas wszystkich. Spółki skarbu państwa codziennie udowadniają, że pomagając szpitalom, stacjom pogotowia ratunkowego, domom pomocy społecznej czy wreszcie własnym kooperantom nie zapominają o potrzebujących wsparcia medycznego i dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii – powiedział Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

Pomoc jest ważna dla służb medycznych

Pomoc finansowa przekazana przez Grupę Kapitałową PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będzie ogromnym wsparciem dla personelu medycznego podkarpackich placówek służby zdrowia zaangażowanych w zwalczanie COVID-19. Kwotę przeznaczamy na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej – mówi Andrzej Kwiatkowski,  Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Łącznie 4 mln zł przeznaczają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz spółki z Grupy Kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., (DOLKOM Wrocław; PNUIK Kraków, ZRK – DOM Poznań; PPM-T Gdańsk) na rzecz wsparcia jednostek i instytucji służby zdrowia w walce z pandemią koronawirusa.

Personel medyczny każdego dnia walczy z pandemią koronawirusa, z poświeceniem angażując się w walkę o zdrowie i życie pacjentów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz spółki z Grupy Kapitałowej PLK według możliwości i potrzeb wspierają służby sanitarne. To 4 mln zł na uzupełnienie sprzętu i aparatury służb medycznych oraz udostępnianie samochodów  – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na początku kwietnia kwotę 750 tys. zł otrzymał Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń, usprawniających proces diagnostyki w kierunku koronawirusa.

Samochody PLK pomagają służbie zdrowia

W trudnym czasie epidemii PLK udostępniają 87 samochodów na potrzeby służby zdrowia. Służą one do przewozu osób i sprzętu medycznego oraz środków zabezpieczenia sanitarnego. Użyczone już przez PLK samochody służą m.in. szpitalom, instytutom i ośrodkom opieki zdrowotnej także na Podkarpaciu. W województwie z 4 samochodów korzystać już mogą Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.

Wsparcie zarządcy infrastruktury w przeciwdziałaniu skutkom epidemii

PLK zawiesiły obciążanie przewoźników opłatami z tytułu rezygnacji z całej lub części trasy w okresie od 13 marca do odwołania. Ponadto od 14 marca również do odwołania przewoźnicy kolejowi nie będą obciążani opłatami za uruchomienie pociągu z innym pojazdem trakcyjnym i/lub zwiększoną masą brutto niż wynika to z rozkładu jazdy.

PLK obniżyły o 80 procent opłaty najemcom działającym w obszarze dworców, peronów, przejść.

Straż Ochrony Kolei jest na pierwszej linii działań z epidemią, na bieżąco współpracuje z przewoźnikami oraz służbami porządkowymi i sanitarnymi w sytuacjach związanych z ochroną zdrowia w podróży, podczas przewozów ładunków i na terenach kolejowych. Od początku działań antywirusowych funkcjonariusze SOK współpracują m.in. z Policją i Strażą Graniczną służbami wojewodów.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Rzeszów zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Nowe boisko na Nowym Mieście już otwarte
Pożyczkobiorco, czy znasz swoje prawa?
Zapisy na zajęcia w Rzeszowskim Domu Kultury. Wśród nowości warsztaty kulinarne
Planowanie obwodnic Przemyśla, Kolbuszowej i Nowej Dęby czas zacząć
Kolejny pożar domu mieszkalnego
Złodziej zatrzymany. Policja odzyskała skradzione rzeczy
Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła przygotowania
Sylwestrowa libacja zakończona atakiem nożem
Święto Paniagi odwołane
"Rynek pracy w obliczu koronawirusa" – debata online ekspertów WSIiZ
80-letni kierowca zginął w wypadku
Co to jest pożyczka krótkoterminowa?
Pierwsze szkolenie dla pracodawców podkarpackich terytorialsów
40-latek ugryzł pracownika ochrony. Grozi mu 2 lata więzienia
Przełamywanie stereotypów w firmie JPB Systeme
Prezydent Rzeszowa zwolnił rodziców z opłaty stałej za żłobki
Spotkanie z Arturem Ligęską, przeżył koszmar w arabskim więzieniu
Śledztwo ws. śmierci kobiety. Policja prosi świadków o kontakt
Czy warto korzystać z usług firm sprzątających?
Rosnąca popularność Wietnamu – odwiedź go z biurem podróży.
Czarownica okradła mieszkankę Podkarpacia! Szukają jej policjanci!
Baseny ROSiR oficjalnie otwarte
II Letnie Spotkania Teatralne „Kołowrotek”
Marszałek i wojewoda o sytuacji w podkarpackich szpitalach: żaden związek zawodowy się nie przyznaje
1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny
Śmiertelne potrącenie rowerzystki
Jakie powinno być idealne mieszkanie?
Czym jest franczyza w branży nieruchomości?
By w nowych podkarpackich tunelach było bezpiecznie