Epidemia na Podkarpaciu powoli gaśnie. Region tarnobrzeski centrum zachorowań

Epidemia na Podkarpaciu powoli gaśnie. Region tarnobrzeski centrum zachorowań0
(0)

Na Podkarpaciu więcej osób wyzdrowiało, niż obecnie choruje na COVID-19. Najwięcej zakażeń zanotowano w Tarnobrzegu i okolicach tego miasta.

Epidemia koronawirusa do 3 maja przyniosła 350 potwierdzonych przypadków zachorowań w województwie podkarpackim. Dobra wiadomość jest taka, że od kilku dni liczba chorych maleje.

22 kwietnia rosnąca krzywa ozdrowień minęła się z opadającą krzywą aktualnie chorych. W regionie wyzdrowiało już 222 osoby, obecnie choruje 104 mieszkańców Podkarpacia. Zmarło 24 chorych.

Od 25 kwietnia dobowa liczba nowych zachorowań w regionie nie przekroczyła 10 osób.

Współczynnik wszystkich potwierdzonych zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców na Podkarpaciu jest dwukrotnie mniejszy, jak w kraju.

W województwie podkarpackim zakażonych zostało 0.0164% ludności. Na jedną osobę u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przypada 6 083 mieszkańców u których ten koronawirus nie został rozpoznany.

W kwarantannie przebywa obecnie nieco ponad 5 tysięcy osób. W szpitalach hospitalizowanych jest obecnie 78 osób. Przetestowano ponad 10 tysięcy mieszkańców Podkarpacia.

Najwięcej zakażeń zanotowano na terenie Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. W sumie zakaziło się tam  83 osoby, aż 65 nadal choruje.

W Mielcu i powiecie mieleckim zakaziło się 17 osób, 15 już wyzdrowiało.

W powiecie kolbuszowskim, który długo bronił się przed koronawirusem, zakażonych jest obecnie 9 osób.

Jedynym powiatem wolnym od potwierdzonych przypadków koronawirusa jest powiat bieszczadzki.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.