Rząd pozwolił na treningi grupowe 2 lidze piłkarskiej

Rząd pozwolił na treningi grupowe 2 lidze piłkarskiejJest aktualizacja rządowego rozporządzenia zezwalającego piłkarzom na treningi grupowe. Dotychczas w ten sposób ćwiczyć mogły zespoły z ekstraklasy. Media wskazywały, że w ten sposób pokrzywdzona została Stal Mielec. Biało-Niebiescy też dostali zielone światło do treningów w większej grupie. Rządowe zezwolenie jest jednak znacznie szersze: trenować mogą drugoligowcy.

Trwają przygotowania do wznowienia rozgrywek piłkarskich w Polsce. Według obecnych planów, jako pierwsi wybiegną na boiska piłkarze biorący udział w rozgrywkach Pucharu Polski. PGE FKS Stal Mielec podejmie Lecha Poznań, Miedź Legnica zmierzy się z Legią Warszawa.

Trwająca epidemia koronawirusa przerwała nie tylko rozgrywki, ale też i treningi. Piłkarze długo trenowali indywidualnie, później dostali zgodę na ćwiczenia w małych grupach.

Kilka dni temu rząd dał zielone światło do treningu już 14. osobowych grupach, ale tylko zespołom z ekstraklasy. W mediach pojawiły się uwagi, że w ten sposób poszkodowani są pucharowicze z Mielca i Legnicy, bo mają nadal ograniczone możliwości trenowania.

PGE FKS Stal Mielec jednak może już trenować na tych samych zasadach co Lech Poznań. Rząd pozwolił na zajęcia w grupie do 14. osób także zespołom z pierwszej i drugiej ligi. Oznacza to, że do zajęć w większej liczbie piłkarzy mogą wrócić Stal Rzeszów i Apklan Resovia.

Od 10 maja w zajęciach może uczestniczyć już 25. osób.

Mecz PGE FKS Stal Mielec – Lech Poznań w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski planowany jest w Mielcu 27 maja. Kibice nie będą mogli wejść na stadion, transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport.