Planowanie obwodnic Przemyśla, Kolbuszowej i Nowej Dęby czas zacząć

Planowanie obwodnic Przemyśla, Kolbuszowej i Nowej Dęby czas zacząćMinister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dziś na Podkarpaciu tzw. „Plany Inwestycyjne” dla obwodnic Przemyśla, Kolbuszowej i Nowej Dęby. Powstaną one w ramach rządowego programu „100 obwodnic”. – To niezwykle ważne dla rozwoju Województwa Podkarpackiego inwestycje – mówił tuż po podpisaniu marszałek Władysław Ortyl.

Ministrowi towarzyszył dziś jego zastępca Rafał Weber i poseł Marek Kuchciński, a także szef GDDKiA w Rzeszowie Bogdan Tarnawski. Marszałek Władysław Ortyl uczestniczył w podpisaniu w Kolbuszowej i w Nowej Dębie, wspólnie z posłem Zbigniewem Chmielowcem i samorządowcami Józefem Kardysiem, Janem Zubą, burmistrzem Kolbuszowej i Wiesławem Ordonem, burmistrzem Nowej Dęby.

– Mieszkańcy tych miast czekają od lat na obwodnice. Są to trudne i kosztowne inwestycje. To kolejne potwierdzenie, że rząd realizuje przedwyborcze zobowiązania. Ruch pojazdów właściwie odbywa się teraz przez centrum Kolbuszowej czy Nowej Dęby i tworzą się korki. Budowa tych obwodnic to zmieni – podkreślił marszałek Władysław Ortyl

Podpisanie planów inwestycji to wstępny etap rozpoczęcia tych przedsięwzięć. W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości około 820 km. Jego koszt to wstępnie prawie 28 miliardów zł, a pieniądze pochodzić będą ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

– Dzisiaj po raz kolejny możemy powiedzieć: Program budowy 100 obwodnic działa i jest realizowany. Dzięki niemu powstanie wiele obwodnic, które ułatwią życie mieszkańcom w całej Polsce. Dotyczy to także miast w województwie podkarpackim. Polska jest jedna, mamy obowiązek dbać o zrównoważony rozwój kraju w każdym jego regionie. Dlatego inwestujemy w drogi lokalne, dlatego inwestujemy w przystanki kolejowe, dlatego dofinansowujemy przewozy autobusowe. Z tego samego powodu budujemy obwodnice – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.  

Obwodnica Przemyśla o długości ok. 22 km powstanie w nowym śladzie, po zachodniej stronie miejscowości. Ma wyprowadzić z miasta ruchu tranzytowy w ciągu dróg krajowych numer 28 oraz 77. Nowa inwestycja ułatwi tranzyt w ciągu drogi krajowej numer 28 w kierunku polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce.

Obwodnica Nowej Dęby o długości ok. 7 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 po wschodniej lub zachodniej stronie miejscowości, w zależności od wybranego wariantu. Obwodnica Kolbuszowej o długości ok. 8,5 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 również ze  wschodniej lub zachodniej strony miejscowości. Obydwie drogi ułatwią tranzyt w ciągu drogi krajowej numer 9 Rzeszów – Radom.

– Przez wiele lat wschodnie regiony naszego kraju, w tym województwo podkarpackie, nie mogły doprosić się o potrzebne inwestycje. Nasz rząd od ponad czterech lat konsekwentnie to zmienia. W ramach Programu budowy 100 obwodnic powstaną tu inwestycje, na które od dawna czekają mieszkańcy dużych i mniejszych miejscowości. To, czego niektórzy nie dostrzegają z perspektywy Warszawy, my uważamy za ważny interes lokalnych społeczności. Dzięki budowie tych obwodnic zwiększy się komfort życia w podkarpackich miastach oraz poziom bezpieczeństwa na tutejszych drogach – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Pierwszym etapem realizacji tych trzech inwestycji inwestycji będzie opracowanie dokumentacji w zakresie studium korytarzowego, a kolejnym opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Realizacja zadań została przewidziana na lata 2026–2028.Nie przegap:

Wojewoda będzie zakazywała imprez masowych w regionie
Rzeszów stawia na jednoślady – w półtora miesiąca mieszkańcy przejechali ponad 45 tysięcy kilometrów...
Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”
Podkarpacie dołączyło do kosmicznego klubu
Korwin-Mikke na Podkarpaciu: Europejczycy mają duszę niewolnika [FOTO]
Tragiczny finał wypoczynku nad wodą
60-latek groził sąsiadowi bronią
73-latek odpowie za wywołanie alarmów bombowych
Unikalna inwestycja w Bieszczadach nagrodzona!
Czy siłą marki są social media? VII edycja Śniadań Biznesowych z G2A Arena już w listopadzie!
WSIiZ zakończyła rekrutację. Jest 15% wzrostu w Polsce i aż 30% na studiach anglojęzycznych!
Chrzczone paliwo w regionie! Historia jak z „Breaking Bad”?
Będzie projekt przebudowy linii Nowy Zagórz – Łupków
Cieszanów Rock Festiwal 2019 ogłosił program dzienny i godzinowy!
Zagłosuj na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego
Marszałek w sprawie parkingu dla samochodów z odpadami
Kino samochodowe w Rzeszowie! Kiedy?
Akcja SMOG: skontrolowanych 1715 pojazdów
Powstaną nowe miejsca pracy
Dzieci wracają do szkół. Sytuacja w Rzeszowie
Pijany i bez uprawnień kierował daewoo tico
Prowadzisz warsztat samochodowy? Zobacz, jak obniżyć koszty eksploatacyjne
Wiele instytucji dla jednego celu – pomocy rodzinie
Rozpoczął się pierwszy internetowy Konwent Marszałków Województw
Świnia siedziała na miejskiej drodze. Uciekła z transportu
Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa
Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy pożyczkowej?
Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w osobówkę
Kobieta zatrzymana za posiadanie narkotyków
Gdy zobaczył policjantów schował się w krzakach