Folia bąbelkowa – zwykły produkt, wiele zastosowań

Folia bąbelkowa – zwykły produkt, wiele zastosowań0
(0)

Historia folii bąbelkowej jest zaskakująca. Obecnie jest to wszystkim znany materiał do pakowania, ale nie zawsze tak było.

Historia folii bąbelkowej

Wynalazcami prototypu folii bąbelkowej w 1957 roku byli dwaj inżynierowie – Alfred Fielding i Marc Chavannes. Początkowo nikt nie planował tego, że folia bąbelkowa będzie zwykłym materiałem do pakowania. W rzeczywistości jej początki miały miejsce w branży artystycznej, a nie transportowej. Otóż folia bąbelkowa miała być.. dziełem sztuki. Jej twórcy uważali, że pęcherze powietrza zamknięte pomiędzy dwiema warstwami przezroczystej folii dają designerski efekt. Niestety krytycy sztuki uważali inaczej, pomysł ten nie podbił ich serc. Folia bąbelkowa stała się zwykłą ciekawostką. Mimo iż w świecie sztuki folia bąbelkowa została skreślona, to z biegiem czasu podbiła branżę związaną z opakowaniami i transportem.

Zastosowanie folii bąbelkowej

Przede wszystkim w obecnych czasach folia bąbelkowa służy głównie do zabezpieczania produktów w transporcie. Pęcherzyki powietrza pełnią funkcję amortyzującą. Produkt ten jest plastyczny, dobrze przylega do prawie każdej powierzchni. Co więcej, folia pełni także funkcję termoizolacyjną, dlatego warto pomyśleć o niej podczas transportu żywności lub napojów zamkniętych w szklanych butelkach

Termoizolacyjna funkcja folii bąbelkowej

A propos funkcji termoizolacyjnej – folia jest idealnym produktem dla osób mających nieszczelne okna w swoim mieszkaniu. W zimie lub podczas wietrznych dni wystarczy wyciąć z folii prostokąt o wymiarach okna, przyłożyć do szyby i przykleić wzdłuż krawędzi. Tak zaizolowane okno powinno rozwiązać problem chłodu w mieszkaniu.

Koperty bąbelkowe

Koperty z wyścielaną wewnątrz folią bąbelkową to obecnie jedna z najpopularniejszych metod pakowania mniejszych produktów do wysyłki. Jest to tani i niezawodny sposób na zabezpieczanie kruchego asortymentu. Taka koperta składa się z dwóch warstw – zewnętrznej papierowej oraz wewnętrznej, która wyłożona jest właśnie folią bąbelkową. Obie warstwy są połączone mocnym zgrzewem, dzięki czemu wyeliminowane jest ryzyko rozdarcia koperty.

Odstresuj się razem z folią bąbelkową

„Pstrykanie” bąbelków na folii to nie tylko świetna zabawa i sposób na zabicie nudy, ale także co ciekawe, sposób na odstresowanie się. Dlaczego? Dźwięk pękających bąbelków stymuluje fale mózgowe, co wywołuje większą produkcję endorfin (hormonów szczęścia). Kawałek folii może działać tak samo jak np. czekolada, z tym że odstresowując się w ten sposób nie ryzykujem przytyciem. Jeden metr kwadratowy folii posiada ponad 600 bąbelków, a ciekawostką jest to, że najdłużej pstrykającym człowiekiem w historii był… Polak! Rekordzista pstrykał bez przerwy przez 24 dni, 8 godzin, 24 minuty i 25 sekund.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.