Gdzie łatwiej o prawo jazdy? W Rzeszowie czy Tarnobrzegu?

Gdzie łatwiej o prawo jazdy? W Rzeszowie czy Tarnobrzegu?Najczęściej egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B zdają kursanci w Jeleniej Górze (53%), a najrzadziej w Łodzi (24,9%). Z kolei najwyższy odsetek zdawalności części teoretycznej kursu występuje w Lublinie (58,9%), a najniższy w Bolesławcu (45,2%). A jak jest na Podkarpaciu?

W większości mniejszych ośrodków szkolenia kierowców łatwiej uzyskać prawo jazdy niż w miastach wojewódzkich. Odwrotna tendencja dotyczy zdawalności teoretycznej części egzaminu – wynika z analizy statystyk Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD), przygotowanej przez portalnaukijazdy.pl. Eksperci rankomat.pl bliżej przyjrzeli się danym i sprawdzili, jak zdawalność wygląda w skali całego kraju.

Egzamin teoretyczny najrzadziej zdawany w Gorzowie Wlkp.

Najczęściej kursanci zdają egzamin teoretyczny w mieście wojewódzkim w Lublinie (58,9%). Wysoki odsetek zdawalności zanotowały również ośrodki w Rzeszowie, Bydgoszczy (58,5%) i w Łodzi (58,2%). Natomiast najrzadziej kursanci w mieście wojewódzkim zdają egzamin teoretyczny w Gorzowie Wlkp. (48,8%). Nieco łatwiej uzyskać możliwość rozpoczęcia praktycznej części egzaminu w Opolu (52,3%) oraz Olsztynie (55,1%).

Egzamin praktyczny najrzadziej zdawany w Łodzi

Najczęściej kursanci uzyskują prawo jazdy w mieście wojewódzkim w Rzeszowie (39,2%). Nieco trudniej zdać egzamin praktyczny we Wrocławiu (38,3%) oraz w Białymstoku (38,1%). W Łodzi odsetek zdawalności egzaminu praktycznego wynosi jedynie 24,9%. Nieznacznie łatwiej uzyskać prawo jazdy w Szczecinie (27,8%) i Opolu (28,1%).

W którym mniejszym mieście warto zdać egzamin teoretyczny?

Egzamin teoretyczny najczęściej zdają kursanci w Lublinie (58,9%), a także Rzeszowie i Bydgoszczy (58,5%). Wszystkie z nich są miastami wojewódzkimi. Jednak niekiedy łatwiej zaliczyć część teoretyczną kursu na prawo jazdy w mniejszym ośrodku.

W województwie podlaskim łatwiej zdać egzamin teoretyczny w Suwałkach (58,4%) niż w Białymstoku (57,3%). Podobnie jest w śląskim, gdzie odsetek zdawalności jest wyższy w Bielsku-Białej (58,2%) w porównaniu do Katowic (57,8%). Identyczna sytuacja występuje w mazowieckim, w którym łatwiej uzyskać prawo przystąpienia do części praktycznej w Ostrołęce (57,4%), niż w Warszawie (56,5%).

Jednocześnie w większości miast wojewódzkich łatwiej jest zdać egzamin teoretyczny niż w mniejszych ośrodkach. Najniższy odsetek zdawalności występuje w Bolesławcu (45,2%) w dolnośląskim. Nieco lepiej jest w Lesznie (48,4%) w wielkopolskim, w Ciechanowie (48,6%) w mazowieckim, a także w Nowym Sączu (48,7%) w małopolskim.

W którym mniejszym ośrodku warto zdać egzamin praktyczny?

Łatwiej egzamin praktyczny zdać w większości mniejszych ośrodków niż w miastach wojewódzkich. Najwyższy odsetek zdawalności występuje w Jeleniej Górze (53%) w dolnośląskim. Natomiast w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu prawo jazdy uzyskuje jedynie 38,3% kursantów.

 

Podobnie jest w mazowieckim. W Ostrołęce odsetek zdawalności egzaminu praktycznego wynosi (51,9%), a w Warszawie zaledwie (34,2%). Z takim samym przypadkiem mamy do czynienia w wielkopolskim. W Kaliszu prawo jazdy uzyskuje 49,6% kursantów, a w Poznaniu tylko 32,1%.

Zdecydowanie najrzadziej egzamin praktyczny zdają kursanci z Łodzi (24,9%). W czołówce z niskim odsetkiem zdawalności znalazły się również mniejsze ośrodki. To Koszalin (25,4%) w województwie zachodniopomorskim, a także Radom (25,6%) w mazowieckim.

 Nie przegap:

Biskupi: trzeba potępić represje wobec zarażonych koronawirusem
Alert! Ostrzeżenie pogodowe 3 stopnia dla całego regionu!
We wrześniu Rzeszów Breakout Days. Kto wystąpi?
Pijany sprawca dwóch kolizji zatrzymany przez policjantów
Europejski Stadion Kultury 2018 – intensywna dawka doznań artystycznych
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów na Prezydentów miast Podkarpacia
Gra miejska „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich” po raz trzeci. Nowością rekonstrukcja histo...
Nowy łącznik drogowy do A4 gotowy
Miasto Rzeszów i Asseco Resovia gospodarzami fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2018!
Przywłaszczyła 181 leasingowanych samochodów
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie
Baseny ROSiR oficjalnie otwarte
W Rzeszowie zakupy w Biedronce zrobisz online. Również w niedziele
Pijany przyjechał po alkohol
V Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego w WSPiA
XXIII Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków 2 czerwca
Wyłudzali telefony. Usłyszeli 78 zarzutów
Pijany leżał na chodniku. Był poszukiwany
Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa
Święto Paniagi odwołane
List gończy: Tomasz Golenia
Seniorzy stracili 100 tysięcy złotych
ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO W WOLI CICHEJ
Rajd Rzeszowski: krajowa czołówka vs. zagraniczni goście
Najlepsze imprezy sylwestrowe - sprawdź gdzie się bawić
Maseczki i przyłbice od wojewody dla oświaty
Na Podkarpaciu triumf PiS
47,3 mln zł dla LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. na inwestycje
Czarownica okradła mieszkankę Podkarpacia! Szukają jej policjanci!
W Rzeszowie powstanie centrum komunikacyjne