Zdobądź Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Rzeszowie

Zdobądź Certyfikat Kompetencji Zawodowych w RzeszowieEgzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych znany jest zapewne każdemu, kto pracuje lub zamierza podjąć zatrudnienie w branży transportowej. Zmiana przepisów spowodowała, że osoby zajmujące się tego rodzaju działalnością, muszą posiadać państwowe świadectwo, będące potwierdzeniem posiadanej przez nich wiedzy w zakresie transportu osób lub rzeczy. Wciąż można spotkać się z mylnym poglądem, że CKZ obejmuje kierowców. Warto podkreślić, iż przepisy nakładają obowiązek posiadania certyfikatu jedynie na osoby zarządzające firmami transportowymi.

Wdrożenie w Polsce rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 wymusiło weryfikację uprawnień osób zajmujących się transportem. Egzamin jest zatem niezbędny, aby zgodnie z przepisami prowadzić firmę przewozową, niezależnie od jej wielkości. W nielicznych przypadkach można być zwolnionym z tego obowiązk, jednak większość z właścicieli i zarządzających firmami przewozowymi, nie uniknie państwowego sprawdzianu.

Certyfikat Kompetencji Zawodowych Rzeszów

Czy można zdać egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Rzeszowie? Oczywiście! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, składając wniosek do komisji egzaminacyjnej działającej przy Instytucie Transportu Samochodowego, można określić miejsce, w którym kandydat chciałby podejść do państwowego sprawdzianu. To znaczne udogodnienie dla mieszkańców Podkarpacia, którzy nie muszą podróżować do innych ośrodków miejskich, aby uzyskać niezbędne uprawnienia do prowadzenia działalności czy pracy w branży transportowej.

Wspomniany wniosek należy złożyć co najmniej 14 dni przed zaproponowaną datą egzaminu. W dokumencie tym trzeba określić zakres kompetencji zawodowych (transport osób lub rzeczy), a także preferowane miejsce egzaminu. Warto wówczas wskazać dużą aglomerację, zlokalizowaną najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Kolejnym etapem jest weryfikacja wniosku przez Instytut Transportu Samochodowego, który poinformuje cię o wyznaczeniu miejsca oraz terminu egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych.

Certyfikat Kompetencji Zawodowych testy

Egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych to testy oraz zadanie problemowe. Pierwszym etapem jest rozwiązanie przez kandydata testu, składającego się z 64 pytań wielokrotnego wyboru, z czterema możliwymi odpowiedziami. Zagadnienia dotyczą problematyki związanej z transportem osób lub rzeczy – zgodnie z wnioskiem, złożonym wcześniej do Instytutu Transportu Samochodowego. Aby zaliczyć tę część egzaminu, kandydat musi uzyskać co najmniej 50% możliwych do otrzymania punktów.

Jak wspomnieliśmy, egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych obejmuje także zadanie problemowe. Etap ten, przeprowadzany bezpośrednio po części testowej, polega na rozwiązaniu dwóch przykładów praktycznych, z których jeden obejmuje kwestie związane z czasem pracy kierowców. W tym przypadku również można uzyskać maksymalnie 64 punkty, a do zaliczenia zadań problemowych niezbędne jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na co najmniej 50% pytań.

H2: Certyfikat Kompetencji Zawodowych kurs

Jak przygotować się do państwowego egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych? Kurs, prowadzony przez wyspecjalizowane jednostki, takie jak CKZ Coaching, to doskonałe rozwiązanie, pozwalające usystematyzować zdobytą już wiedzę i poszerzyć ją o zagadnienia weryfikowane na sprawdzianie. Autorskie materiały szkoleniowe, doświadczeni trenerzy oraz możliwość odbycia szkolenia w Rzeszowie, to atuty tego rodzaju edukacji.

Szkolenia przeznaczone są nie tylko dla osób dopiero podejmujących zatrudnienie w branży transportowej, ale także dla przedsiębiorców z doświadczeniem. Dzięki pracy z testami oraz zadaniami problemowymi, uczestnicy w praktyce poznają zakres zagadnień sprawdzanych podczas egzaminu, a także samą jego strukturę. Zajęcia są także doskonałą formą do wymiany myśli, usystematyzowania posiadanej już wiedzy, a także nabycia umiejętności zastosowania jej w praktyce.

Egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym jest niezbędnym krokiem w karierze każdego, kto związany jest z transportem osób lub rzeczy. Świadectwo umożliwia prowadzenie lub zarządzanie firmą transportową, w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Aby zaliczyć państwowy sprawdzian, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się do niego. Kursy organizowane przez CKZ Coaching są doskonałą formą poszerzenia wiedzy i jej ugruntowania, dzięki czemu bez trudu zdacie egzamin, uzyskując Certyfikat, uprawniający do pracy w branży transportowej.Nie przegap:

Cięcie betonu a bezpieczeństwo
Platformy Startowe Start In Podkarpackie
Renomowana kancelaria prawna - jak ją rozpoznać?
Milionowe inwestycje i 400 nowych miejsc pracy
40 mln na granty dla mikro i małych firm
Wygodne drukowanie w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka
Stara Szwalnia – zniszczony obiekt odzyskał życie!
Garden Expo i Home Design łączą siły – Home & Garden w marcu w G2A Arena!
Firma Dohmeyer Mielec poszukuje pracownika
Minister Jadwiga Emilewicz w Aeropolis: Trzeba dokończyć ideę budowy COP
Chcesz kupić produkty od rolników? Sprawdź internetowy bazarek!
Uwaga, oszuści! Tym razem ostrzeżenie wysłał ZUS!
Szansa dla niepełnosprawnych. RARR zaprasza na bezpłatne szkolenia i płatne staże
Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce
Uber Eats zawitał do Rzeszowa
Firma MEGARON poszukuje kadry kierowniczej
Największy w Polsce latający frachtowiec będzie miał bazę na lotnisku w Jasionce
Business Without Limits – kongres gospodarczy w Internecie już 18-19 czerwca!
Nowe inwestycje w strefie S1 PPN-T Aeropolis
Tesco zamyka sklepy! Na liście Rzeszów!
Kolbuszowa 2.0 - wielkie wydarzenie w małym mieście już wkrótce
47,3 mln zł dla LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. na inwestycje
FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń, w tym nowe trasy z Podkarpacia
Jakich umiejętności miękkich szukają pracodawcy?
Poradnik dla osób ćwiczących na orbitreku – jak efektywnie spalać kalorie?
Na Podkarpaciu startuje projekt, który łączy branżę lotniczą z walorami turystycznymi regionu
Mieszkańcy Podkarpacia złożyli rekordową ilość elektronicznych PITów
Czy siłą marki są social media? VII edycja Śniadań Biznesowych z G2A Arena już w listopadzie!
Przełamywanie stereotypów w firmie JPB Systeme
Jakie kompetencje docenią pracodawcy?