Milionowe inwestycje i 400 nowych miejsc pracy

Milionowe inwestycje i 400 nowych miejsc pracySpółka Panattoni, deweloper powierzchni przemysłowych, wybuduje dla swoich klientów zakład produkujący elektryczne ładowarki do samochodów oraz nowoczesny terminal przeładunkowy.  Inwestycje powstaną na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanego przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Przez świat biznesu teren ten, nie przez przypadek, określany jest jako „gospodarcze serce regionu”.

Fakt, że tego rodzaju – nowatorskie i renomowane – firmy postanowiły zainwestować akurat na terenie „Dworzyska” nie jest dziełem przypadku.

– Nasz park naukowo – technologiczny jest w pełni uzbrojony i ma dogodne położenie komunikacyjne. To doskonałe miejsce na inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski  i cały nasz region staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy, zarówno dla młodych, świetnie wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Z dumą i satysfakcją możemy zatem powiedzieć, że nasz pomysł,  aby na tym terenie powstało „Dworzysko”, okazał się strzałem w dziesiątkę – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Nowoczesne technologie

Nowe inwestycje wybudowane zostaną dla firm: Phoenix Contact E-Mobility oraz DB Schenker.

Phoenix Contact E-Mobility to część grupy Phoenix Contact – światowego lidera innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki, który dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie ok. 18 000 osób.

W „Dworzysku” firma będzie m.in. produkować nowoczesną technologię ładowania samochodów elektrycznych, a wyprodukowane tutaj  podzespoły eksportowane będą do ponad 10 krajów Europy Zachodniej.

Zakład zostanie wybudowany na terenie obejmującym ok. 15 tys. m kw.  Koszt całej inwestycji: 11,5 mln euro. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 r. Pracę znajdzie  tutaj ok. 330 osób.

Ważna jest też znajomość lokalnego rynku

Kolejnym obiektem wybudowanym na terenie „Dworzyska” przez  Panattoni będzie terminal przeładunkowy dla firmy BD Schenker.

BD Schenker to firma z  ponad 140 – letnim doświadczeniem w logistyce, obsługująca przemysł i handel przy wykorzystaniu transportu lądowego, lotniczego i frachtu oceanicznego.

Budowany dla niej terminal przeładunkowy, o metrażu 6, 000 m2,. powstanie na działce o powierzchni pond 4 ha. Wartość planowanej inwestycji (włączając wartość gruntu) – 9,725,.000 euro. Zatrudnienie przy budowie terminala znajdzie 66 osób. Zakończenie prac planowane jest do końca listopada br.

– W ramach infrastruktury towarzyszącej, na terenie obu wspomnianych inwestycji między innymi : powstaną nowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, zamontowane zostaną kolektory słoneczne oraz energooszczędne oświetlenie typu LED. Bardzo ważne przy tym jest zapewnienie inwestora, że działalność gospodarcza prowadzona będzie tutaj w oparciu o znajomość lokalnego rynku i współpracę ze znajdującymi się w naszym regionie jednostkami naukowo – badawczymi, a także uczelniami w zakresie prowadzenia w nowo powstałych zakładach praktyk i staży studenckich – mówi – Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Inwestor, polska spółka Panattoni Development Company, należy do amerykańskiej grupy założonej w 1986 r., zarządzającej inwestycjami na 200 rynkach Europy i Ameryki Północnej i realizującej zlecenia dla 2500 klientów  na świecie.

Pierwsze europejskie biuro Panattoni powstało w 2005 r. w Polsce. Obecnie grupa ma swoje przedstawicielstwa także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach i Luksemburgu. Od początku swojej działalności firma realizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni  ponad 8,3 milionów m2.Nie przegap:

Autokar, który miał przewozić dzieci, wycofany z ruchu
Lot rozszerza ofertę połączeń z portu w Rzeszowie
Konopie hodowali na parapecie. Dwie osoby z zarzutami
FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń, w tym nowe trasy z Podkarpacia
Nowoczesny obiekt będzie służył mieszkańcom powiatu rzeszowskiego
Medale Mistrzostw Europy Show Dance w Genui dla Zespołów Kornele i T8!
Magia Świąt na rzeszowskim Rynku!
Samochód stoczył się na mężczyznę. 40-latek nie żyje
Winobranie na Podkarpaciu dobiega końca
Pierwsze decyzje ws. likwidacji szkód powodziowych
Zmiana w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej
Wtorek: 300 nowych zakażeń w Polsce, 8 na Podkarpaciu
Pierwsza taka kampania społecznościowa promująca podkarpacką turystykę
Szansa dla niepełnosprawnych. RARR zaprasza na bezpłatne szkolenia i płatne staże
Starlinki na podkarpackim niebie. To nic groźnego [FOTO, WIDEO]
Nowy dyrektor szpitala na Warzywnej
Za co odpowiada zarząd województwa? Ortyl zdecydował
Na Podkarpaciu triumf PiS
Polska i Słowacja rozwija infrastrukturę drogową [WIDEO]
W Boże Narodzenie więcej kontroli na drogach
Narkotyki dostarczone do sklepu
Pożar znanego podkarpackiego hotelu
Nielegalni imigranci z Turcji zatrzymani
Rzeszowianin współtworzył animacje do „Króla Lwa”
Dwóch nastolatków ukradło zdrapki za 3 tys. zł
Sukces polskich europosłów
Kobieta chciała targnąć się na swoje życie. Szybka akcja policji
Policjanci eskortowali rodzącą kobietę
WSIiZ zakończyła rekrutację. Jest 15% wzrostu w Polsce i aż 30% na studiach anglojęzycznych!
Stu Polaków wraca z Włoch na Podkarpacie. Trafią na kwarantannę w Bieszczady